TIPS&TRICKS

WHYNOT? İLE BOYAMAYA BAŞLAYIN!

Yepyeni bir görünüm ile evinizin değişimi için kolayca uygulayabileceğiniz WHYNOT? ürünlerinin uygulamalarını hızlıca anlatmak istiyoruz. İlk adım olarak boyamaya başlamadan önce kullanacağınız malzemeleri tanıyın. Bir profesyonel gibi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacak kolay kullanımlı tüm malzemeler kitiniz ile size ulaşmış olacak.

Şimdi odanızı hazırlama zamanı

Boyamak istediğiniz yüzeylerin etrafını boşaltın. Odadaki eşyaların üstünü örtmek isteyebilirsiniz. Siz de rahat hareket edebileceğiniz kıyafetler tercih edebilirsiniz. Duvarlarda bulunabilecek elektrik anahtarı ve priz gibi yüzeyleri tornavida ile sökün, bunu yaparken sigortaları kapatmayı unutmayın. Duvarınızda bulunan delikleri kapatmak için WHYNOT? Duvar Tamir Kitini kullanın. Deliğin üzerine sıkın ve özel spatulası ile bastırarak doldurup düzeltin.

Koruma zamanı!

Boya uygulaması yapacağınız yüzeyde kenarlar, süpürgelikler gibi boyanmasını istemediğiniz alanları maskeleme bandı ile kaplayın. Bandı yapıştırırken iyice bastırdığınızdan emin olun böylece boya sızması yaşanmayacaktır. Koruma bandı duvarlarınıza ya da eşyalarınıza zarar vermez. Koruyucu örtüyü de uygulama yapacağınız alanın zeminine serin.

Renklendirme zamanı!

WHYNOT? boya kutunuzu ve diğer malzemelerinizi koruyucu örtü üzerine alın. Eldivenlerinizi giyin. Kutu açma aparatı ile boya kutunuzu açın. Öncelikle boyanızı ahşap karıştırma çubuğunuz ile karıştırın. Boyanızın bir kısmını boya tavasına dökün.

Önce kenarlar!

Kestirme fırçası ile öncelikle kenarları boyamalısınız. Sonra kenarların kurumasını beklemeden ruloyu boyanıza batırıp fazlasını tavada sıyırarak geriye kalan alanları boyayabilirsiniz. Ara vermeniz gerekirse boyanızın kapağını kapatmayı unutmamalısınız. 2. kat boyamak isterseniz en az 2 saat beklemelisiniz. Boyama işlemini bitirdikten sonra boyanız tam kurumadan maskeleme bandını çıkartmalısınız.

Tekrar kullanın

Malzemelerinizi ılık sabunlu su ile yıkayarak tekrar kullanabilirsiniz. Artan boyanız olursa kutunuzu streç film ile kaplayıp kapağını sıkıca kapatarak oda sıcaklığında 1 yıl saklayabilirsiniz.